Transport
towaru

Bezpieczny transport

Siatek i paneli ogrodzeniowych

Pomimo tego, że z każdej strony mówi się o bezpieczeństwie transportu i ruchu drogowego, to wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużym wyzwaniem jest transport siatki ogrodzeniowej. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat? Czy każda siatka może być przewożona w bagażniku samochodu osobowego lub na jego dachu?

Już na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego konieczne jest takie zamocowanie ładunku, aby nie tylko nie przemieszczał się on po całej kabinie lub przestrzeni ładunkowej mogąc zmienić środek ciężkości pojazdu podczas gwałtownych manewrów i doprowadzić do jego wywrócenia się, ale również aby nie spowodował on zagrożenia dla innych użytkowników dróg – z tego też względu niepolecany jest transport siatki ogrodzeniowej na dachu pojazdu!

W jaki sposób przewozić?

Ze względu na gabaryty siatki ogrodzeniowej, która bardzo często ma ponad 2 metry wysokości i sprzedawana jest nawet w kilkudziesięciometrowych rolkach, to transport samochodem osobowym byłby mało praktyczny lub nawet niemożliwy! Rozwiązaniem problemu transportu jest albo odpowiedni samochód dostawczy lub przyczepa towarowa, na której najwygodniej ułożyć zwiniętą siatkę ogrodzeniową i która w żaden sposób nie wpływa tym samym na jazdę pojazdu.

Zabezpieczenie ładunku


Wspomnieliśmy już na samym początku, że w bezpiecznym przewozie siatki ogrodzeniowej istotne jest też jej zabezpieczenie – najprościej uczynić to przy pomocy pasów transportowych, jednak warto zwrócić uwagę na to czy nie są one zbyt mocno naciągnięte – mogą w ten sposób uszkodzić siatkę. Również jakiekolwiek przesuwanie się siatki po podłodze np. przyczepki może spowodować jej uszkodzenie w postaci chociażby naruszenia warstwy ochronnej w siatce ogrodzenowej PCV. W późniejszym czasie może to skutkować szybszym rdzewieniem siatki czy jej zmniejszoną wytrzymałością na jakiekolwiek inne uszkodzenia. Czy warto ryzykować?

Siatka z firmowym transportem?

Ze względu na liczne problemy z samodzielnym transportem siatki ogrodzeniowej, wychodzimy na przeciw naszym klientom i przejmujemy ciężar dostarczenia jej pod wskazany adres. Korzystają na tym nie tylko obie strony, ale również inni użytkownicy dróg, którzy mogą czuć się bezpieczni zważywszy na fachowy transport takiej siatki. Zamawiając siatkę ogrodzeniową w naszym sklepie możesz liczyć na bezpieczny i fachowy transport.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej?

zadzwoń do nas 666 957 287, 608 53 52 13 , 606 29 27 35 lub 600 23 35 83