Menu Zamknij

Jaką bramę przesuwną wybrać?

Wybór bramy przesuwnej wcale nie należy do najłatwiejszych wyborów. Na początek należy zastanowić się jaka brama faktycznie jest nam potrzeba i czy spełniać będzie wymagane założenia. Liczy się komfort z późniejszego użytkowania. Odpowiedni wybór bramy przesuwnej pomoże uniknąć poważnych błędów przy zakupie.

Cena i jakość bramy przesuwnej

Na sam początek wypada zastanowić się czy tańsza brama przesuwna będzie równie dobra, co ta nieco droższa. Warto wziąć pod uwagę, że nie jest to produkt tymczasowy, a taki który ma służyć wiele lat. Należy upewnić się, że jakość materiałów jest najwyższej klasy. Producent, zapewnia o zabezpieczeniu antykorozyjnym, oferuje gwarancje i trwałość produktu. Nikt chyba nie chce, by brama zacinała się po krótkim czasie albo skrzypiała.

Dopasuj odpowiednio typ bramy

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów bram wjazdowych. Wybór idealnego rozwiązania wcale nie należy do najłatwiejszych. Na pewno dla osób ceniących sobie odpowiedni wygląd produktu. Brama wjazdowa powinna być dopasowana do reszty otoczenia. Inny wybór padnie na bramę, która stanowić ma wjazd do prywatnego domu, inny do osiedla – grunt, to dopasować całość wizualnie i kolorystycznie do otoczenia. Brama powinna stanowić kolejny element do pełnej wizualizacji otoczenia.

Typy bram do wyboru:

Brama wyjazdowa przesuwna

Idealne rozwiązanie stosowane na działkach z krótkim podjazdem. Bramy wjazdowe przesuwne przesuwają się w bok, dzięki czemu nie zabierają dużo miejsca z posesji i są minimalistyczne. Należy jednak pamiętać, by przy wyborze takiej bramy, kształt posesji musi być na tyle dostosowany, by po jednej stronie wjazdu znajdowało się wystarczająco dużo miejsca o takiej długości, by zmieściło się tam całe otwierane skrzydło. W ostateczności, gdy nie mamy tyle miejsca można pomyśleć o bramie rozsuwanej, której dwa boki rozsuwają się przeciwlegle.

Brama przesuwna

Zalecamy zakup nieco droższej ale wykonanej z lepszej jakości materiałów bramy. Konieczne są również odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne. Tutaj wybór jest spory, bramy przesuwne dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu możemy łatwiej dopasować jej wygląd do dachu, elewacji czy budynku. Ich typ konstrukcji jest szeroki, przez co możemy podzielić je na kilka kategorii, między innymi bramy przesuwne samonośne, których skrzydła przesuwają się około 5-8 centymetrów nad powierzchnią ziemi. Do wyboru mamy także bramy przesuwne szynowe, których skrzydło przesuwa się na rolkach po szynie zamontowanej z kolei na powierzchni.

Brama wyjazdowa skrzydłowa

Dobrej jakości bramy wjazdowe skrzydłowe mogą przetrwać w doskonałym stanie naprawdę wiele lat, więc jest to produkt przyszłościowy. Wzór kolorów i wzorów jest równie szeroki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W tym typie bramy skrzydła poruszają się na zawiasach, a same bramy są mocno stabilne dzięki odpowiedniej konstrukcji.

Tego typu bramy są dostępne w dwóch wersjach. Do wyboru mamy opcje manualną oraz automatyczną. Bramy skrzydłowe sprawdzą się również doskonale na terenie pochyłym.

Automatyka bramy przesuwnej

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiedni dobór automatyki bramy. Przy zakupie musimy zwrócić na to stanowczą uwagę. Mamy do wyboru silniki liniowe, które są standardem w tym wyborze bądź silniki podziemne, które umieszczane są w kasecie pod skrzydłem. Odpowiedni dobór automatyki powinien być dobrany w zależności od szerokości i ciężaru bramy wjazdowej. Dobrze dobrane parametry umożliwią właściwe wyznaczenie potrzebnej mocy do poruszania skrzydłem. Najlepiej jednak zainwestować w automatykę od razu przy kupnie i montażu bramy. W późniejszym czasie trudno będzie dobrać ją odpowiednio do zamontowanej już bramy.

Pytaj specjalistów

Warto pamiętać, że w takich sytuacjach najlepiej jest doradzić się fachowca. Firma Matech z chęcią pomoże Państwu w doborze odpowiedniej bramy oraz doradzi w kwestii automatyki, a nawet zajmie się transportem i montażem. Oferujemy szeroki zakres usług w tej kwestii!