Menu Zamknij

Na czym polegają usługi tokarskie?

Usługi tokarskie to obróbka metalu oraz innych podobnych materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych za pomocą skrawania i z wykorzystaniem do tego odpowiednich maszyn i narzędzi. Profesjonalne usługi tokarskie wykonywane są za pomocą nowoczesnej technologii, która pozwala na efektywną pracę.

Do obrabianych twardych tworzyw sztucznych w usługach tokarskich zaliczamy między innymi metale nieżelazne, wszystkie rodzaje stali, brąz, mosiądz, żeliwo i inne tworzywa. Wszystko wykonywane jest przy użyciu metody skrawania. O tym możecie poczytać tutaj. Doświadczeni specjaliści podczas pracy z tokarkami są w stanie zagwarantować zamówiony przez klienta rozmiar, kształt i wymiary produktu. Istotną rolę pełnią również specjalistyczne maszyny szlifierskie, które umożliwiają precyzyjne wykończenie obrabianych powierzchni. Mówiąc prostym językiem, usługi tokarskie polegają na obróbce twardych tworzyw nadając im wymagany kształt i wygląd.

To właśnie nadanie kształtu jest pierwszym etapem w wypadku usługi tokarskiej. W momencie gdy klient zamówi produkt, należy poddać wszystkie elementy obróbce, by ten mógł otrzymać dokładnie swoje zamówienie. To zadanie nie należy jednak do najprostszych. Najlepszej jakości sprzęt nie wystarczy gdy specjalista nie ma odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, które pomogą odpowiednio go wykorzystać. Wykonawca przy użyciu urządzeń tokarskich, czyli głównie tokarki i frezarki obrabiają dany materiał, by nadać mu odpowiedni kształt i rozmiar, a jednocześnie przygotować go do kolejnego etapu, czyli szlifowania. Ten ostatni etap nadaje finalnego wyglądu zamawianego produktu.

Co to jest tokarka?

Na obecnym rynku tokarka występuje w wielu wersjach. Jej różnorodna i specyficzna budowa pozwala na obróbkę praktycznie każdego przedmiotu, który został wykonany z twardych metali i tworzyw sztucznych. Do najpopularniejszych tokarek możemy zaliczyć między innymi tokarki uchwytowe, tarczowe i karuzelowe. Dzięki takiej rozbieżności w obecnych czasach urządzenia te, są w stanie obrobić i przygotować materiały praktycznie o dowolnej wielkości i rozmiarze. Przykładowo tokarki karuzelowe wykorzystywane są w przemyśle ciężkim, charakteryzuje je obrót w osi pionowej służący do kształtowania wielogabarytowych elementów. Poniżej możecie sami zobaczyć jak wygląda taka tokarka.

Kto korzysta z usług tokarskich?

Zapotrzebowanie na usługi tokarskie ciągle nie maleje. Co ciekawe dzięki takim usługom powstaje również wiele elementów wykorzystywanych następnie do wykonania przedmiotów codziennego użytku. Z takich usług korzystają dziś przede wszystkim zakłady w zakresie przemyśle maszynowym, elektronicznym i motoryzacyjnym. Pojawia się również stale rosnące zainteresowanie z zakresu RTV i AGD. Zapewne mało kto zdaje sobie sprawę jak wiele pracy trzeba włożyć w stworzenie domowego AGD, gdzie wiele pierwszych elementów wykonywane były w usługach tokarskich.