Menu Zamknij

Panele ogrodzeniowe – jakie wybrać?

Jakie panele ogrodzeniowe są najlepsze? Co ciekawe Panele ogrodzeniowe na naszym rynku pojawiły się dopiero około 2002 roku i produkowało je zaledwie kilka firm. Dopiero z czasem popyt na panele wzrósł przez co na rynku pojawiło się coraz więcej producentów.

Co idzie za pojawieniem się producentów – zmianie uległa także cena. Ta wraz z pojawieniem się łatwiejszego dostępu do produktu stała się stosunkowo niższa niż na początku. Z tego powodu producenci zaczęli także dostarczać do sprzedaży panele ogrodzeniowe wykonane z różnych materiałów. W tym artykule podpowiemy Państwu jaki typ paneli wybrać. Najważniejszymi czynnikiem jest między innymi materiał z którego został wykonany produkt. Musi posiadać on długoletnią gwarancję i być odpowiednio zabezpieczony przed korozją. Warto zapytać o to ewentualnego sprzedawcy, który na pewno pomoże swoim doświadczeniem.

Czy wszystkie panele ogrodzeniowe są takie same?

Może się wydawać, że jeden typ panelu u każdego producenta robiony jest dokładnie tak samo. Niestety jest to duży błąd. Wytrzymałość mechaniczna, jakość wykonania, odporność na czynniki atmosferyczne, łatwość montażu – wszystkie te cechy mają istotny wpływ na jakość i trwałość paneli ogrodzeniowych. Dzięki wykonaniu najwyższej jakości ogrodzenia mają długoletnią gwarancje, a to przy zakupie ma kolosalne znaczenie.

W trakcie poszukiwania odpowiednich paneli warto przygotować sobie krótką listę, którą należy się kierować przy zakupie. Pod lupę należy wziąć również zastosowanie paneli i miejsce w którym mają się znaleźć. Niektóre idealnie nadawać się będą przy zakładach przemysłowych, a jeszcze inne przy osiedlu czy wokół domu jednorodzinnego. Na pewno przed zakupem należy dokładnie rozważyć wszystkie wymienione aspekty, czyli:

  • Technologia wykonania panelu ogrodzeniowego,
  • Elementy i materiały z jakiego został wykonany panel,
  • Walory estetyczne,
  • Okres gwarancji,
  • Dodatkowe akcesoria,
  • Stosunek ceny do jakości.

Nowoczesne panele ogrodzeniowe


Każdy szanujący się wykonawca dba o jakość swoich paneli. Jest to jego wizytówką i autoreklamą. Najważniejsze to upewnić się z jakich materiałów zostały wykonane panele. Powinny cechować się odpowiednim procesem przygotowującym powierzchnię do aplikacji farbowej – tak by fabryczny produkt otrzymał wysokiej klasy zabezpieczenia antykorozyjne.